Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /usr/local/apache/www/htdocs/zs27bydgoszcz.szkolnastrona.pl/sp/includes/config.inc.php on line 56
szkolnastrona - Szkoła Podstawowa nr 64 im. 650-lecia Bydgoszczy - Dowiedz się więcej - MATEMATYCZNY KANGUR
kalendarium

Wtorek, 2017-01-17

Imieniny:

Antoniego, Henryki
koniec kalendariummenukoniec menuZespół SzkółGimnazjumstatystyki
  • Odwiedziło nas: 696692 osób
  • Do końca roku: 348 dni
  • Do wakacji: 157 dni
koniec statystyki
Logo BIP
Jesteś tu: » Dowiedz się więcej » MATEMATYCZNY KANGUR

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

W czwartek 15 marca 122 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".  W matematycznych zmaganiach uczestniczyli także uczniowie klas drugich i trzecich. Koordynatorem konkursu w klasach młodszych od wielu lat jest p. Renata Fiertek.

Wyniki 1 maja 2012.

 

GALERIA

 

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

 Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami, jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

 

 

Przeczytaj także

 

 


 

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl